FLEJ NANI (DORMI ADESSO)

 

TESTO E MUSICA DI MARIO DRAMISINO

CANTA MARIO DRAMISINO

 

 

Sonda edhe sonda u farnua njetar ditė

Deran mbilliam deran se parjashta u bė xha nxitė

Strosjam gjithė kundat ēė bėjan natė

Kundat ēė na ngrijan kur bėn ngritė

U di se dialli lartė ka qialli del manatė.

 

Flėj nani, flėj nani

Ti flėj e thuam sa ėndra bellu bėn

Ti flėj e thuam ēė herė u kam ta tė zgjonj

Ti flėj e thuam se moti nėng ėsht’ e shkon

Par mua, par mua e dhe par tij

Ēė afar mė rri, ēė afar rri e mė vren

Ēė afar mė rri, ēė afar rri e mė gjegj nani.

 

Doran shtridha fort e mos a le se u tė pangotham

Voxhan ngrėja lartė kur ka veshi mė mos tė gjegjam

E mos u trėmb ka do vete

Thirre shumė mė fortė sa thėrret kjo jetė

Mbaj mend se dialli lartė ka qialli del vėrtet.

 

Flėj nani, flėj nani

Ti flėj e thuam sa ėndra bellu bėn

Ti flėj e thuam ēė herė u kam ta tė zgjonj

Ti flėj e thuam se moti nėng ėsht’ e shkon

Par mua, par mua e dhe par tij

Ēė afar mė rri, ēė afar rri e mė vren

Ēė afar mė rri, ēė afar rri e mė gjegj nani.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

E un altro giorno č andato

Col buio della notte

E ci ha lasciato

Scacciando fuori porta la paura

Domani il sole alto al mondo riderą ancora.

 

Dormi adesso

E i sogni pił belli che farai

Me li racconterai

Dormi adesso

E quando ti sveglierai

Racconterai che il tempo si č fermato

In quel che hai sognato.

 

Stringimi la mano

E gridami lontano

E quando griderai

Pił forte della vita

Allora capirai che inizia la partita.

 

Dormi adesso

E i sogni pił belli che farai

Me li racconterai

Dormi adesso

E quando ti sveglierai

Racconterai che il tempo si č fermato

In quel che hai sognato.